דף הבית  |  אודות  |  צור קשר
 
טל: 08-9420466
קטלוג בית החיות |   הקמת פינות חי  >   > שוגר גליידר

שוגר גליידר | Sugar Glider

מוצא: אוסטרליה, גינאה החדשה והאיים סביב.
תפוצה: כחיית מחמד - כלל עולמית
מידע כללי:

הרבה נוטים להתבלבל בין השוגר גליידר, לבין הסנאי הדואה אשר מצוי בדרום אמריקה, הסנאי הדואה שייך לסדרת הסנאיים ואילו השוגר גליידר משוייך לסדרת הכיסאיים כמו חבריו לסדרה, הקואלה והקנגרו.

מבנה גוף: גודלו של הדוגר גליידר הוא כגודל חולדה קטנה, הם חיות לילה ולכן הם מצויידים בזוג עניים גדולות ושובות לב, בין רגליהם הקדמיות והאחוריות מחבר עור אשר נמתח בקפיצה כאשר הם מותחים את גביהן לצדדים, דבר זה מאפשר להם לדאות מעט בין עץ לעץ או בין מדף אחד לשני ואלינו.
אורך חיים: כ- 7 שנים בשבי אך כמובן שככל שגדל הידע על החזקתם הטווח גדל...
התנהגות:

השוגר גליידר יכול להיות חלק מן השפחה או עונש בלתי רגיל, במה זה תלוי? אך ורק בכם !
השוגרים בטבע חיים בלהקות קטנות המורכבות מזכר, כמה נקבות ומספר צאצאים, כאשר שוגר מוחזק לבדו ואינו מקבל מספיק יחס, הופך לאיטו לדכאוני וכועס.
השוגר כבעל חיים מוחתם הוא שמחה אחת גדולה, הוא מקפץ ממכם ואליכם, מתחבא מתחת לבגדים או בפקעת בתוך השיער ונעשה מאוד קשור אל הבעלים.
בתחילת דרכיכם עם שוגר חדש, מומלץ להחזיק אותו בכיס החולצה לזמן מסוים מידיי יום ביומו וזאת בכדי שיתרגל לריח שלנו ויקלוט אותו כלא מאיים, כאשר הוא מציץ החוצה מן הכיס בסקרנות האופיינית לו זה הזמן להעניק לו צ'ופר (ענב, מנגו, בננה, אפרסק, אפרסמון או קצת דבש), אחרי כמה פעמים שתחזרו על פעולה זו, השוגר ירגיש מספיק בטוח כדי להסתובב עליכם באופן חופשי.

גידול: בבואנו לבחור לשוגר שלנו כלוב עלינו לזכור את עובדת היותו רגיל לגבהים ועצים ולכן גובה הכלוב יהיה חשוב לו במיוחד, כיום קיימים מבחר של כלובים מתאימים לשוגרים, יש לדאוג שבכלוב יימצאו : כלי למים, כלי למזון, מקום מסתור ומשחקים, משחקים מתאימים הם משחקי התוכים הנתלים מתקרת הכלוב עליהם יכול השוגר הקטן לקפץ ולעבור מאחד לשני בשמחה, ניתן אף להתקין בכלוב גלגל ריצה המיועד לאוגרים, יש לשים לב שהגלגל סגור על מנת שזנבו של השוגר לא ייתפס באחד מן השלבים מה שעשוי להיות חוויה לא נעימה.
כל שעה שהשוגר יוכל להיות מחוץ לכלוב וקרוב אליכם תסב לו ולכם אושר רב, זכרו זאת כמנטרה בסיסית ומערכת היחסים עם השוגר שלכם תפרח.
תזונה: בטבע השוגר ניזון ממגוון של פירות ומוסיף לתפריט היומי גם חרקים בשביל החלבון, בשבי בתחילת דרכו של השוגר היה נהוג להכין להם דייסה מיוחדת אך כיום אנו יודעים שאין כל בעיה להניח להם פירות בלילה ולמצוא את אותם פירות בבוקר כאשר מישהו מסתורי רוקן אותם...
את תזונתו של השוגר יש להעשיר מידיי פעם בתולעי קמח עסיסיות, תיקנים מלאי חלבונים או צרצרים. השוגר שלכם ישמח ויודה לכם על כך בקולות לעיסה מאושרים במיוחד.
חשוב לדאוג למים טריים בכל שעות היום.
בריאות כללית: שוגר מטופל טוב לא אמור להיות חולה.
ישנה בעיה של שיתוק ברגליים האחוריות אשר נובעת ממחסור בוויטמינים וסידן, תזונה מאוזנת תימנע בעיה זו.
רבייה: ההבדל בין הזכר לנקבה הוא פשוט להפליא, לזכר כמו לרוב הגברים, יש קרחת קטנה בקדקודו. משך ההיריון הוא 70 ימים ולאחריו הגורים נמצאים בכיס קטן אשר מצוי בבטנה של הנקבה, הם שוהים בכיס עוד שלושה חודשים ואז הם נגמלים ויוצאים לעולם, בדרך כלל מומלטים שני גורים אך קיימים מקרים שהומלטו יותר. ישנם מגדלים אשר מוציאים את הגורים מן הכיס לפני הגמילה, אך מניסיוננו אין בכך כל צורך. 
שונות: ככל שהשוגרים נמצאים ומתרבים יותר זמן בשבי כך מתגלה אל מול עינינו חיית מחמד נפלאה ומיוחדת, עם הזמן נוצרו מגוון רחב של צבעים וכיום ניתן למצוא שוגרים לבנים, שחורים, אפורים, כחולים ועוד.

קטלוג בית החיות
06/08/2015
תוכים האכלת יד
גוזלי ג'אקו, קקאדו אמברלה וג'רדין. גידול של בית החיות. האכלת יד.

06/08/2015
עופות שונים בבית החיות
פניניות, שלווים, תרנגולות, אווזים

06/08/2015
לכל חובבי בקיעות 2015!
חרדונים מזוקנים במופעים שונים

19/05/2015
מקלונים ויאטנמיים
מקלונים ויאטנמיים

19/05/2015
חרדונים מזוקנים
חרדונים מזוקנים קטנים נולדו בבית החיות שני מופעים

05/05/2015
סרטן נזיר
סרטני נזיר

17/02/2015
גוזלי ג'אקו
גוזלי הג'אקו שלנו נגמלו הם מוכנים לצאת אל העולם הרחב.

17/02/2015
כרכן רוסי
כרכן רוסי - שרינקי

17/02/2015
חרדונים מזוקנים
חרדונים מזוקנים מופע אדמדם בקיעות 2014 שלושה אחרונים חביבים!!!

17/02/2015
איגואנה אדומה
איגואנה אדומה אמיתית, שתי צעירות אחרונות עם אופי ג'ינג'י שחבל על הזמן!!!

17/02/2015
שממיות מנומרות
שממיות מנומרות בנות חצי שנה.

17/02/2015
קליפורניה קינג בייבי
קליפורניה קינג סנייק במבחר מופעים מדהימים ילידי בית החיות שחור צהוב, שחור לבן, סטרייפ בנדד, אלבינו סטרייפ, אלבינו בנדד וספקלד

17/02/2015
חדש בבית החיות - חולדות ספינקס!!!
חולדות ספינקס למכירה

 
גרסת הדפסה site map / מפת אתר עקבו אחירנו בפייסבוק Bookmark and Share בית החיות | כפר הנגיד 81 | טל: 9420466 - 08 | דואר: animalhouse@animalhouse.co.il
קבוצת סיון   קבוצת סיון - מיתוג , מיתוג באינטרנט +