דף הבית  |  אודות  |  צור קשר
 
טל: 08-9420466
קטלוג בית החיות |   אחרים  > חרקים ורכיכות  > טרנטולה

טרנטולה | Theraphosidae

תפוצה: מרבית המינים נפוצים באיזורים הטרופיים של אמריקה, אפריקה והמזרח הרחוק.
גודל: עד 6 ס"מ
אופי:

עדיף לא לקחת את הטרנטולה ביד, רק כשהדבר הכרחי-אם בכלל, הטרנטולות הינן יצורים שאינם מתאימים מטבע בריאתם להחזקה ביד ולליטוף.
הוצאות חוזרות ונשנות של הטרנטולה מכלי הגידול יגרמו בסופו של דבר לפגיעה בטרנטולה. טרנטולה שנפלה מן היד גורלה בדרך כלל נחרץ בעקבות פגיעה בבטנה העדינה.
הציפורניים הזעירות שבקצה עשויות להסתבך בסוגי אריג מסוימים, לעומת מינים שקטים אשר אינם ממהרים לפגוע במטריד אותם, ישנם מינים בעלי מזג אגרסיבי שמומלץ לא לנסות כלל לגעת בהם, הארס של מרבית המינים יכול לגרום לכאב ולנפיחות אך אינו מסוכן לאדם מעבר לכך, לחלק ממיני הטרנטולות יש על הבטן שערות הנושרות בנקל, בזמן שהעכביש מוטרד הוא מעיף ענן של שערות ע"י הברשת הבטן ברגליו האחוריות. שערות אלו גורמות לגירוד וגירוי ובמקרים קשים לדלקת עיניים, יש מינים ששערותיהם גורמות לגירוי קל מאוד ולאחרים שערות הגורמות גירוי חזק.
יש לנהוג בזהירות גם בנשלים.

בריאות כללית: נקבות בוגרות מתנשלות פעם בשנה וחיות בממוצע 12-15 שנים ואף יותר במינים מסויימים, הזכרים מתנשלים עד הגיעם לבגרות מינית וחיים עוד כשנה-שנה וחצי ללא כל התנשלויות נוספות.
מיניות: הזכרים קטנים ורזים יותר והנקבות גדולות.
תזונה: טרנטולות ניזונות מחרקים גדולים בעלי גוף רך, צרצרים, חגבים, תולעי קמח, חיפושיות קמח, תיקנים ועשים יעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר עבור הטרנטולה, טרנטולות גדולות יכולות לטרוף גם גורי עכברים, בטבע טרנטולות גדולות עשויות לטרוף בעלי חוליות קטנים כמו לטאות, צפרדעים, מכרסמים קטנים ולעיתים אפילו ציפורים קטנות.
יש להימנע מלהאכיל טרנטולה בפרוקי רגליים ארסיים כמו נמלים, דבורים ועכבישים, טרנטולה שאוכלת באופן סדיר אפשר להאכיל פעם פעמיים בשבוע, אם תצרוכת המזון יורדת ניתן להאכיל פעם בשבועיים, בדרך כלל אין בעיה של האכלת יתר, טרנטולןה יכולה לאכול הרבה בבת אחת ולצום לאחר מכן, הן מאוד גמישות מבחינת כמות המזון ותכיפות ההאכלה, טרנטולה המקבלת מזון בשפע תגדל מהר יותר.
גידול: טרנטולה מגדלים באקווריום בגודל 30-40 ס"מ שעליו מכסה עם חורי אוורור או מכסה מרושת חלקית, אין לרשת את כל שטח המכסה שכן עלינו לשמור על הלחות ואוורור יתר יוריד אותה...
טרנטולות הינן מין קניבלי ולכן יש לשכן כל אחת בנפרד, יש למקם את האקווריום במקום מוצל שאינו חשוף לשמש ישירה.
רוב הטרנטולות חיות באיזורים לחים או במיקרו-אקלים לח הקיים בתחתית המחילה העמוקה שהן חופרות בטבע, הן זקוקות לסביבת חיים לחה וללחות גבוהה באוויר, תנאים אלו מושגים באמצעות המצע המורכב מחומרים סופגי מים, אנו משתמשים בורמקוליט או כבול או תערובת של שניהם, המצע חייב להיות לך כל הזמן ומרטיבים אותו מידיי פעם לפי הצורך, יש להיזהר מהפיכת המצע לבוצי ומוצף מים, מכסים את קרקעית כלי הגידול בשכבה בעובי 3-5 ס"מ.
כבול יבש דוחה מים ובכדי להספיג אותו יש ללוש אותו בחזקה יחד עם מים עד שיספגו לתוכו ורק אז להעביר את המצע אל האקווריום, פעם בשניה מומלץ לעשות ניקוי כללי לאקווריום ולהחליף את המצע.
יש להניח ענף או שניים או קליפת עץ שתחתיה תוכל הטרנטולה להסתתר.
מים: הטרנטולות זקוקות למי שתייה, אפשר לספק את אלו בכלי קטן השקוע במצע, רצוי לשים בתוכו חתיכת ספוג כדי למנוע טביעה של מזון חי שטרם נאכל, לטרנטולות יש נטייה להשליך שאריות מזון לכלי המים ולכן רצוי להחליפם לעיתים קרובות.
טמפ’/לחות: הטמפרטורה המתאימה למרבית המינים נעה בין 21-27 מעלות צלסיוס, בקיץ בארץ אין שום בעיה וגם בחורף רוב המינים יחזיקו מעמד בטמפרטורה של חדר מגורים אולם מתחת ל20 מעלות יפסקו צריכת המזון והגידול, לא רצוי שהטמפרטורה תרד מתחת ל-16 מעלות, במקרה שמחממים צריך להימנע מחימום יתר, ייבוש ולהימנע מאור ישיר ומסנוור.
תאורה: אין צורך.
חימום: ניתן לחמם באמצעות כבל קטן, יש להיזהר בעת החימום מחימום ייתר ומהתייבשות.
שונות:

קטלוג בית החיות
06/08/2015
תוכים האכלת יד
גוזלי ג'אקו, קקאדו אמברלה וג'רדין. גידול של בית החיות. האכלת יד.

06/08/2015
עופות שונים בבית החיות
פניניות, שלווים, תרנגולות, אווזים

06/08/2015
לכל חובבי בקיעות 2015!
חרדונים מזוקנים במופעים שונים

19/05/2015
מקלונים ויאטנמיים
מקלונים ויאטנמיים

19/05/2015
חרדונים מזוקנים
חרדונים מזוקנים קטנים נולדו בבית החיות שני מופעים

05/05/2015
סרטן נזיר
סרטני נזיר

17/02/2015
גוזלי ג'אקו
גוזלי הג'אקו שלנו נגמלו הם מוכנים לצאת אל העולם הרחב.

17/02/2015
כרכן רוסי
כרכן רוסי - שרינקי

17/02/2015
חרדונים מזוקנים
חרדונים מזוקנים מופע אדמדם בקיעות 2014 שלושה אחרונים חביבים!!!

17/02/2015
איגואנה אדומה
איגואנה אדומה אמיתית, שתי צעירות אחרונות עם אופי ג'ינג'י שחבל על הזמן!!!

17/02/2015
שממיות מנומרות
שממיות מנומרות בנות חצי שנה.

17/02/2015
קליפורניה קינג בייבי
קליפורניה קינג סנייק במבחר מופעים מדהימים ילידי בית החיות שחור צהוב, שחור לבן, סטרייפ בנדד, אלבינו סטרייפ, אלבינו בנדד וספקלד

17/02/2015
חדש בבית החיות - חולדות ספינקס!!!
חולדות ספינקס למכירה

 
גרסת הדפסה site map / מפת אתר עקבו אחירנו בפייסבוק Bookmark and Share בית החיות | כפר הנגיד 81 | טל: 9420466 - 08 | דואר: animalhouse@animalhouse.co.il
קבוצת סיון   קבוצת סיון - מיתוג , מיתוג באינטרנט +